Υπομονή...

Σπάνια ένας αγώνας Ρεάλ - Παναθναϊκού, έχει χαμηλό σκορ. Το ίδιο συνέβη και σήμερα. Με τις 2 ομάδες ακόμα ανέτοιμες, κέρδισε η καλύτερη. Ακόμα και τα 2-3 φαλτσοσφυρίγματα εις βάρος μας, δεν μπορούν να αποτελέσουν άλλοθι. Ούτε και στο Παρίσι ήταν το άλλοθί μας.

Δεν είμαστε καλοί αυτόν τον καιρό. Ξεχνάμε να κάνουμε φάουλ στην άμυνα (κάναμε 1 φάουλ στα πρώτα 9 λεπτά της 2ης περιόδου και 1 στα πρώτα 5 λεπτά της 4ης περιόδου), «κουτουλάμε» ακόμα επιθετικά, είμαστε νευρικοί (άστοχοι στις βολές),  γενικώς δεν ρολάρουμε. Το οτι χάσαμε με 4 (όπως και στο Παρίσι) δεν σημαίνει οτι το αξίζαμε. Το τελικό 90-86 μάλλον μας κολακεύει. Καλύτεροι επιθετικά ο Ναν (23π), ο Χουάντσο (16π) και ο Οσμάν (13π).  Παρόλο που κερδίσαμε την μάχη των ριμπάουντ, αυτό δεν χρησίιμευσε πουθενά. Επόμενη αναμέτρηση με την Φενέρ την ερχόμενη Παρασκευή (25/10).

ΥΓ. 107 πόντους η Παρί μέσα στο Μόναχο χάνοτας τη νίκη στο τελευταίο άστοχο λει απ. Μία ομάδα με τρελό επιθετικό ρυθμό και 86 πόντους μέσο όρο στην επίθεση.