Είναι φίνα τα κορίτσια και η κούπα θα κριθεί το Σάββατο.

Κάτσε στη γραμμή, βρε...

Αφού λοιπόν πολύ σωστά αναστέλλονται ΟΛΕΣ οι αθλητικές δραστηριότητες και δεν υπάρχει αγωνιστική επικαιρότητα, τι καλύτερο από λίγη .... ιστορία. Σεζόν 1984-85 και 1η αγωνιστική (23-9-84). Άλλη μία «τρυλική» νίκη, με αντίπαλο τον Ηρακλή. Όμως για να έρθει η νίκη, έπρεπε να χαθεί ένα πέναλτυ του Γηραιού, με το σκορ στο 0-0.

Στο 18ο λεπτό ο Χ''παναγής βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Περσία. Ο διαιτητής (Κουναλάκης) έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα και ο Βάσια πήρε φόρα. Φόρα πήρε και ο Σαργκάνης βέβαια, που βγήκε 2 μέτρα μπροστά από το τέρμα στην μικρή περιοχή (πριν την εκτέλεση!!!) και μπλόκαρε το χτύπημα. Αδιάψευστος μάρτυρας η φωτογραφία, από το βίντεο του αγώνα. Σκέψη για «επανάληψη» του χτυπήματος, ούτε που πέρασε από το μυαλό του διαιτητή.

Φυσικά πανυγηρίστηκε ως μία τρυλική νίκη-ανάσταση, αφού στο τέλος του Α ημιχρόνου ο οσφπ με γκολ του «μουστάκια», πήρε τη νίκη με 0-1.

Η φωτογραφία από την σελίδα Classic Ελληνικό Ποδόσφαιρο Official ® του facebook.