Κάτι αδιάφορα βράδια ...

13 «θησαυροί» της χτεσινής νίκης

Η λεπτομερής στατιστική ανάλυση των φάουλ του χτεσινού αγώνα, κρύβει ...θησαυρούς. Με τον Παναθηναϊκό να έχει 37% στις βολές (3/8) είναι πλεονέκτημα να μην κερδίζουμε βολές. Αυτό δεν σημαίνει οτι είναι φυσιολογικό σε ένα άθλημα κατ' εξοχήν επαφών, μία ομάδα να ΜΗΝ κάνει φάουλ για 10 ολόκληρα λεπτά κυνηγώντας το σκορ! Ας δούμε τους «θησαυρούς» αναλυτικά.

1) O Νέντοβιτς κέρδισε 9 βολές, όλος ο Παναθηναϊκός ...8!!!

2) Η Μάλαγα είχε 2 φάουλ μέχρι το 00:38 της 1ης περιόδου. Τελείωσε με 3 φάουλ την 1η περίοδο.

4) Η Μάλαγα είχε 3 φάουλ μέχρι το 01:19 της 3ης περιόδου. Τελείωσε με 6 φάουλ την 3η περίοδο, ξεκινώντας μάλιστα με +12 στο σκορ!!! Έκανε 3 φάουλ μαζεμένα όταν άρχισε ο Παναθηναϊκός να μειώνει το σκορ (60-54 που έγινε 60-58).

5) Η Μάλαγα έκανε 0 φάουλ στην 4η περίοδο, βρισκόμενη από 1 μέχρι 11 πόντους πίσω!!! Δεν έκανε κανένα φάουλ για να σταματήσει το 19-32 σερί του Παναθηναϊκού!!!

6) Η Μάλαγα ΔΕΝ έκανε φάουλ σε καμία από τις 16 επιθέσεις του Παναθηναϊκού στην 4η περίοδο!!! Όχι σε 3 ή 4, αλλά ΣΕ 16 ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ!!! Η Μάλαγα με νίκη κυνήγαγε είσοδο στην 8αδα.

7) Η Μάλαγα έκανε 6 φάουλ σε 36 λεπτά αγωνιστικού χρόνου. Και άλλα 7 φάουλ σε 4 λεπτά, ΟΛΑ στο τέλος κάθε περιόδου.

8) Η Μάλαγα είχε 3 παίχτες που αγωνίστηκαν 47 λεπτά, από τα 200 της ομάδας και έκαναν .... 0 φάουλ. Οι αντίστοιχοι  δύο του Παναθηναϊκού με 0 φάουλ αγωνίστηκαν συνολικά  10 λεπτά!!!

9) Η Μάλαγα κάνει 18 φάουλ μ.ο στην διοργάνωση.

10) Η Μάλαγα με τον Οσφπ εκτός έδρας έκανε 22 φάουλ (σχεδόν τα διπλάσια από τα 13 με τον Παναθηναϊκό).

11) Η Μάλαγα με τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας έκανε 14 φάουλ (σχεδόν όσα και στην Μάλαγα). Τότε ο Παναθηναϊκός είχε κάνει 21. Οι βολές ήταν 15-9 υπέρ της Μάλαγα.

12) Η Μάλαγα έκανε τα λιγότερα φάουλ (13) στην σεζόν εναντίον του Παναθηναϊκού, όμως πολύ εύκολα κάνει πάνω από 20, καθώς ήδη σε 7 αγώνες από τους 26 τα έχει υπερβεί.

13) Τα 13 φάουλ της Μάλαγα εναντίον του Παναθηναϊκού, είναι η δεύτερη «καλύτερη» επίδοση στην διοργάνωση. Επίσης 13 φάουλ έχουν κάνει και η Χίμκι αλλά και η Μακάμπι. Το ρεκόρ των λιγότερων φάουλ σε έναν αγώνα στην φετινή σεζόν το έχουν δύο ομάδες. Η Βαλένθια με 11 φάουλ εναντίον της Εφ Ες και η Εφ Ες εναντίον .... του Παναθηναϊκού (3 στην πρώτη περίοδο, 5 στη δεύτερη, 0 στην τρίτη, 3 στην τέταρτη)!!!! Σύμπτωση!!!

υγ.. Πονάει ε? Δεν πειραζει..11880 ψυχολογοι (θεραπεια κομπλεξ)-οφθαλμιατροι (διορθωση μυωπιας) οπτικοι (αλλαγη γυαλιων). Ολοι μαζι με εκπτωση 40%.